1 cent

Robert Indiana

22. septembra
Robert Indiana

Podobne ako Andy Warhol aj Indiana mal prvé výstavy na začiatku 60–tych rokov v Stable Gallery v New Yorku, ktorá bola spolu s Leo Castelli Gallery štartovacou čiarou pre takmer všetkých pop-artových umelcov.

Reinhoud D'Haese

20. septembra
Reinhoud D'Haese

Reinhoud sa vo svojej tvorbe najprv realizoval ako kováč a využíval predovšetkým železo.

Robert Milton Ernest Rauschenberg

15. septembra
Robert Milton Ernest Rauschenberg

Po roku 1962 začal používať sieťotlač a táto technika ho svojim spôsobom spájala s tvorbou Jaspera Johnsa a Andyho Warhola.

Pierre Alechinsky

13. septembra
Pierre Alechinsky

Japonská kaligrafia a estetika vniesla do jeho tvorby istý prvok rovnováhy.

Oyvind Axel Christian Fahlström

8. septembra
Oyvind Axel Christian Fahlström

Jeho výtvarná tvorba je zastúpená v rôznych múzeách sveta.

Mel Ramos

6. septembra
Mel Ramos

Maliar špecializujúci sa na ženské postavy, ktoré zahŕňajú prvky realizmu ale i abstraktného umenia.

Roy Lichtenstein

30. augusta
Roy Lichtenstein

Roy Lichtenstein je známy svojimi veľkoformátovými obrazmi založenými na komiksoch.

Kimber Smith

25. augusta
Kimber Smith

Bol profesorom na Dayton Art Institute v Ohaiu.

Kiki Kogelnik OK

23. augusta
Kiki Kogelnik OK

Začala svoju kariéru vo Viedni roku 1961 s abstraktnými prácami, zaujímala sa o abstraktný expresionizmus.

Karel Appel

18. augusta
Karel Appel

V roku 1949 vytvoril pre jedáleň radnice v Amsterdame fresku „Pýtame sa našich deti“, ktorá vzbudila veľa kontroverzných ohlasov a bola na desať rokov zakrytá.

K.R.H. Sonderborg

16. augusta
K.R.H. Sonderborg

K. R. H. Sonderborg patril medzi najdôležitejších zástupcov nemeckého neformálneho umenia.

Joan Mitchell

11. augusta
Joan Mitchell

Mitchell bola jednou z mála maliarok svojej doby, ktorá si získala uznanie u kritikov a verejnosti.