1 cent

Robert Indiana

22. septembra 2022
Robert Indiana

Podobne ako Andy Warhol aj Indiana mal prvé výstavy na začiatku 60–tych rokov v Stable Gallery v New Yorku, ktorá bola spolu s Leo Castelli Gallery štartovacou čiarou pre takmer všetkých pop-artových umelcov.

Reinhoud D'Haese

20. septembra 2022
Reinhoud D'Haese

Reinhoud sa vo svojej tvorbe najprv realizoval ako kováč a využíval predovšetkým železo.

Robert Milton Ernest Rauschenberg

15. septembra 2022
Robert Milton Ernest Rauschenberg

Po roku 1962 začal používať sieťotlač a táto technika ho svojim spôsobom spájala s tvorbou Jaspera Johnsa a Andyho Warhola.

Pierre Alechinsky

13. septembra 2022
Pierre Alechinsky

Japonská kaligrafia a estetika vniesla do jeho tvorby istý prvok rovnováhy.

Oyvind Axel Christian Fahlström

8. septembra 2022
Oyvind Axel Christian Fahlström

Jeho výtvarná tvorba je zastúpená v rôznych múzeách sveta.

Mel Ramos

6. septembra 2022
Mel Ramos

Maliar špecializujúci sa na ženské postavy, ktoré zahŕňajú prvky realizmu ale i abstraktného umenia.

Roy Lichtenstein

30. augusta 2022
Roy Lichtenstein

Roy Lichtenstein je známy svojimi veľkoformátovými obrazmi založenými na komiksoch.

Kimber Smith

25. augusta 2022
Kimber Smith

Bol profesorom na Dayton Art Institute v Ohaiu.

Kiki Kogelnik OK

23. augusta 2022
Kiki Kogelnik OK

Začala svoju kariéru vo Viedni roku 1961 s abstraktnými prácami, zaujímala sa o abstraktný expresionizmus.

Karel Appel

18. augusta 2022
Karel Appel

V roku 1949 vytvoril pre jedáleň radnice v Amsterdame fresku „Pýtame sa našich deti“, ktorá vzbudila veľa kontroverzných ohlasov a bola na desať rokov zakrytá.

K.R.H. Sonderborg

16. augusta 2022
K.R.H. Sonderborg

K. R. H. Sonderborg patril medzi najdôležitejších zástupcov nemeckého neformálneho umenia.

Joan Mitchell

11. augusta 2022
Joan Mitchell

Mitchell bola jednou z mála maliarok svojej doby, ktorá si získala uznanie u kritikov a verejnosti.