Výstava venovaná dielam a životu s názvom Andy Warhol je otvorená pre verejnosť do 30. novembra 2023 v bratis­lavskej Galérii SPP.

Andy Warhol je celosvetovo známa osobnosť – americký umelec, úspešný reklamný grafik, ilustrátor, fotograf, filmový tvorca, producent i režisér s rusinskými koreňmi. Jeho život a tvorbu mapuje v rámci niekoľkých expozícií Múzeum moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach, ktoré zapožičalo časť svojej zbierky Galérii SPP.

Vzhľadom na to, že naše múzeum je v dlhodobej komplexnej rekonštrukcii, pokračujeme v našom projekte Warhol Tour, kde sa snažíme predstavovať osobnosť a tvorbu Andyho Warhola aj v iných mestách na Slovensku a v zahraničí. Počas októbra a novembra sme prijali pozvanie bratislavskej Galérie SPP.

Obsahom expozície sú diela Andyho Warhola, ktoré prezentujú jeho intímnejšiu pop-artovú tvorbu.