„Andy Warhol – Na striebornej ceste od kolísky po… “

Múzeum Mihálya Munkácsyho (Maďarsko) a Múzeum moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach otvorili dňa 19. februára 2019 o 19:00 hod. vernisážou výstavu „Andy Warhol – Na striebornej ceste od kolísky po… “ .

Hostiteľ výstavy György Ando, riaditeľ Múzea Mihálya Munkácsyho, privítal pozvaných hostí, ktorým sa prihovorili:
Péter Fekete, štátny tajomník Ministerstva ľudských zdrojov, zodpovedný za kultúru
Tamás Herczeg, parlamentný poslanec
JUDr. Emil Kuchár, generálny konzul Slovenskej republiky
Péter Szarvas, primátor mesta so župnou právomocou Békešská Čaba.

Výstavu na vernisáži predstavil Mgr. Martin Cubjak, riaditeľ Múzea moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach.

Kurátormi výstavy sú Michal Bycko, PhD., Mgr. Martin Cubjak a Mgr. Carmen Cilipová.

Priebeh vernisáže moderovala Karola Klausz, predsedníčka Slovenského spolku Identita.

Výstava je sprístupnená do 26. mája 2019, každý deň okrem pondelka 10:00 – 18:00 hod. v Sieni múz Múzea Mihálya Munkácsyho v Békešskej Čabe.

Na realizácii výstavy spolupracoval: Slovenský inštitút v Budapešti

Realizáciu výstavy podporili: