Pozývame Vás 14. mája 2022 do expozície Múzea moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach od 12:00 – 20:00 hod..

VÝSTAVY:

• STÁLA EXPOZÍCIA DIEL ANDYHO WARHOLA
  • STÁLA EXPOZÍCIA O PÔVODE ANDYHO WARHOLA
  • STÁLA EXPOZÍCIASTREET-ART VS. POP-ART
  • PEKELNÝ MIER/PAX BRITANNICA- výstava, ktorej prvá podoba bola prezentovaná v roku 2004 v Londýne ako súčasť protestu proti vojne v Iraku. Tvorcovia výstavy použili aj termín „Pax Britannica“, čo je pomenovanie obdobia, počas ktorého bola Veľká Británia najdlhšie bez vojnového konfliktu. Tento „pekelný mier“ trval necelých 100 rokov, až do prvej svetovej vojny. Sila výstavy je ostrým stvárnením hrôzy vojny a obrovskej zodpovednosti mocných v tomto procese, nezaoberá sa však príčinami vojny, ale protestuje proti nej ako takej. Na pozadí výstavy bola túžba po mieri, v jej popredí však tvrdý protest proti akejkoľvek podobe vojny a násilia. Umelci PEKELNÉHO MIERU: Banksy, Steve Bell, James Boswell, Alexander de Cadenet, Sir Anthony Caro, James Cauty, Billy Childish, David Gentleman, Richard Hamilton, Clifford Harper, Brian Jones, John Keane, Peter Kennard, Alan Kitching, Jenny Matthews, Paul Mattson, Antonio Pacitti, Jamie Reid, Martin Rowson, Ralph Steadman, STOT21stC a Gee Vaucher
  • FACTORY PEOPLE – výstava v priestoroch Art CaféMMUAW v undergroundovom štýle. Projekt predstavovania kultových ľudí z prostredia Factory vznikal koncepčne v čase pandemických obmedzení, počas ktorých sa činnosť múzea musela prepnúť do online priestoru. Koncept, ktorý sme postovali na našich sociálnych sieťach každý štvrtok niekoľko mesiacov, sme sa rozhodli predstaviť v jeho fyzickej podobe. Autorom grafík je Juraj Behún, ktorý s múzeom na tomto projekte spolupracoval. Celý projekt FACTORY PEOPLE trval jeden rok a v rámci neho bolo predstavených 37 osobností: Gerard Malanga, Edie Sedgwick, Bob Colacello, Brigid Berlin, Christopher Macos, Holly Woodlawn, John Richardson, Mary Woronow, Paul. J. Morrissey, Fred Hughes, Viva, Leee Black Childer, Leo Castelli, Bibbie Hansen, Jane Holzer, Philip Pearlstein, Victor Bockris, Louis Waldon, Paul America, Keith Haring, Jonas Mekas, Vincent Fremont, Francesco Clemente, Ondine, J. M. Basquiat, Lou Reed, Nico, John Cale, Ultra Violet, Bob Dylan, Nat Finkelstein, Taylor Mead, Tally Brown, Penny Arcade, David Bowie, David Croland, Dennis Hopper.
  • Michal Murin PALICE PRE ANDYHO/ STICKS FOR ANDY – Intervencia do expozície výstavy diel Andyho Warhola / Intervention to the exposition of the Andy Warhol exhibition – výstava je nainštalovaná v priestoroch múzea v samostatnej časti a prináša celkove 24 vyrezávaných pastierskych palíc inštalovaných ako kumulácia série s presahom a priamou konfrontáciou s konkrétnymi dielami Andyho Warhola. Dopĺňa ich videozáznam z akcie inštalovania palíc v expozícii múzea pri jednotlivých dielach Warhola(realizácia 19. 9. 2019). Rozšírenie Warholovho diela „o pastiersku palicu, ktorú by si mohol vyrezať a s ktorou by Andy mohol putovať po mikovských lúkach“ má iný rozmer pri dielach „Kvety“ alebo „Krava“ a iné napätie vyvoláva pri portrétoch slávnych osobností vystavených v expozícii.

PROGRAM:

• KOMENTOVANÉ PREHLIADKY – so začiatkom o 14:00, 16:00 a 18:00hod.
  • ATELIÉR–pre verejnosť od 16:00 do 18:00 hod.
  • JAMES WARHOLA– dielo z depozitára

ATELIÉR A KOMENTOVANÁ PREHLIADKA V CENE VSTUPENKY