☕ Coffee break ☕

V dnešnom coffee z histórie MMUAW si pripomenieme výstavu, ktorá priblížila rozdiely, ale aj podobnosti subkultúrnych prístupov k tvorbe cez street-art a pop-art a bola jednou z úspešných výstavných projektov. Street-art v mnohých aspektoch transformuje pop-artové témy do ulíc a zároveň ich prostredníctvom výstav vracia naspäť do galerijných priestorov. Tým sa vytvára zaujímavé akčné vizuálne médium, ktoré spája estetiku pouličných diel s kamenným priestorom galerijnej expozície. Tento výstavný projekt sa úspešne prezentoval aj v hlavnom meste (galéria Cvernovka, Bratislava, 2014). Zároveň výstava podporila koncept kurátorov prinášať diela aj iných umelcov a svojim spôsobom sa transformovala do stálej expozície Street-art vs. Pop-art, ktorú si môžete pozrieť v našom múzeu.