Múzeum moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach predstavuje novú audiovizuálnu sériu pod názvom COVID-EO project/MMUAW 2.0. Ďalšie video zo série predstavuje žiarivé dieťa new yorkskej undergroundovej scény- Keitha HARINGA, ktorého viac ako 40 originálnych diel je vystavených v medzilaborec­kom múzeu.

Keith Haring zomrel v roku 1990 ako 31 ročný na AIDS. Je jednou z najvýraznejších svetových postáv pop artu a street artovej scény 80– tých rokoch minulého storočia.

COVID-EO project približuje tvorbu svetoznámych umelcov, ktorých diela sa nachádzajú v expozíciách MMUAW (COVID-19). Tento multimediálny projekt vznikol v úzkej spolupráci Múzea moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach, Fakulty umení TUKE, platformy MAO/DIG a MediaPark. Projekt je súčasťou sprievodných koedukačných aktivít, ktoré nesú podnázov MMUAW 2.0 (Media art upgrade).

• speaker: Martin Cubjak / riaditeľ MMUAW
  • art & visual design concept: Richard Kitta