Múzeum moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach a Spoločnosť Andyho Warhola v Medzilaborciach Vás pozývajú 21. septembra 2018 o 18.00 hod. na koncert blues-rockového gitaristu a speváka GWYNA ASHSTONA.

Svetobežník Gwyn Ashton kombinuje vo svojom blues rôznorodé vplyvy. Zo začiatku bol ovplyvnený melodickou hudbou šesťdesiatych rokov, no veľmi rýchlo našiel inšpiráciu v repertoári klasických bluesových hudobníkov ako John Mayall, Johny Winter alebo Robert Johnson. Na koncertoch a albumoch spolupracoval od začiatku sedemdesiatych rokov s celou radou špičkových svetových hudobníkov, ako napríklad B.B. King, Buddy Guy, Johny Winter, Don Airey z Deep Purple, The YardBirds alebo Robert Plant. Do Múzea moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach však príde sám v rámci svojho svetového turné: SOLO ELEKTRO a predvedie, že aj „one man band“ môže vytvoriť energiu porovnateľnú s plnohodnotnou blues-rockovou kapelou.

VSTUP VOĽNÝ

pl_GA2