Múzeum moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach pokračuje v jesenno-zimnej edícii audiovizuálnej série pod názvom COVID-EO project/MMUAW 2.0.

Okrem takmer 220 originálnych diel Andyho Warhola a 130 diel od iných umelcov ( Keith Haring, Robert Indiana, J.M. Basquiat, Banksy, Hockney, Bambi, Poppy … ), môže návštevník v múzeu vidieť aj vzácne osobné veci kráľa pop-artu, ktoré múzeum získalo priamo od jeho rodiny z USA. Svetovým unikátom je krstná košieľka, v ktorej bol krstený nielen samotný Andy, ale aj jeho dvaja starší bratia – Paul a John. Tento artefakt je doslova výstavným unikátom, keďže je iba jeden takýto na svete a zároveň odkazuje aj na Warholov gréckokatolíc­ky pôvod.

COVID-EO project približuje tvorbu svetoznámych umelcov, ktorých diela sa nachádzajú v expozíciách MMUAW. Tento multimediálny projekt vznikol v úzkej spolupráci Múzea moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach, Fakulty umení TUKE, platformy MAO/DIG a MediaParku. Je súčasťou sprievodných koedukačných aktivít, ktoré nesú podnázov MMUAW 2.0 (Media art upgrade) a zároveň pozýva do expozícií jediného európskeho múzea Andyho Warhola.

• speaker: Martin Cubjak / riaditeľ MMUAW
  • art concept: Richard Kitta, Martin Cubjak