☕ COFFEE BREAK ☕

…Dnes je veľmi špeciálny medzinárodný deň – týka sa totiž detí a vďaka nim máme mnohí z nás zmysel žiť, tvoriť a možnosť vnímať svet ich očami. Je to svet veľmi úprimný, čarovný, bez servítky a zbytočnej vaty, pretože deti jednoducho také sú. V múzeu kladieme dôraz na edukáciu cez naše špecializované pracovisko muzeoedukológie a spätná väzby od detí je pre nás zdrojom ďalších výskumov, ako im nastavovať to najvhodnejšie zrkadlo prostredníctvom umenia. A nás baví svet odvážny, angažovaný, hravý, vynaliezavý a dobromyseľný, taký, aký reprezentovala a stále reprezentuje jedna z najpopulárnejších detských postavičiek na svete – Micky Mouse. Stal sa predlohou pre mnohých umelcov, Andyho nevynímajúc. Krátky príbeh o tom, ako sa do jeho témy tento bystrý myšiak dostal, Vám prinášame k dnešnej ☕. A Vám deťom, všetko najlepšie k Vášmu sviatku.